+38(063) 709-52-23

tel

Рекомендації щодо позбавлення від пахової грижі

Пахова грижа - не тільки неприємне захворювання, яке створює великі незручності і обмежує свободу руху, а й небезпека термінового оперативного втручання, в разі утиску. В такому випадку це не просто видалення грижі, а операція з видалення частини кишечнику.

Яким чином виникає пахова грижа?

У нижній частині живота у людини є ділянки, на яких ослаблений м'язовий захист. При сильній напрузі між м'язами виникає короткий проміжок, і кишка виходить назовні через паховий канал. Тому раптовий різкий біль при підйомі важких предметів може бути сигналом про появу пахової грижі.

Фактори ризику:

Запор

  • Позбавлятися від даного діагнозу потрібно перевіреними медичними методами, про які слід писати окремо. При запорі ні в якому разі не можна перенапружувати м'язи живота - в цьому випадку, можна зайти в туалет з діагнозом запор, а вийти з діагнозом пахова грижа.

Ожиріння внутрішніх органів

  • Якщо у людини великий живіт, то внутрішні органи тиснуть на м'язи черевної стінки, розтягуючи і послаблюючи їх. Це також може привести до пахової грижі.

Фізично важка робота

  • Коли м'язи черевного пресу не готові до великих навантажень, а людина починає піднімати важкий вантаж - то велика небезпека виникнення пахової грижі.

Заняття спортом

  • До групи ризику входять як і початківці спортсмени, так і ті, хто не відновився після травм і відразу приступив до інтенсивних тренувань. Крім того, пахова грижа може виникнути при сильному перевантаженні під час тренувального процесу. Особливо це стосується важкоатлетів і пауерліфтерів.

Підйом вантажів в неправильному положенні

  • Важкі предмети необхідно піднімати, присідаючи і піднімаючись з прямою спиною, ні в якому разі не нахиляючись і на прямих ногах. Ігнорування цього правила небезпечно для здоров'я.


Кашель курця

  • Даний вид кашлю - пряма загроза виникнення пахової грижі. Людина починає кашляти раптово, і кашляє довго, через це м'язи живота перенапружуються. Особливо небезпечні нічні та ранкові напади кашлю.

Що робити при паховій грижі?

Дані рекомендації можуть бути корисні тим людям, які займаються або займалися спортом. 

Методика, яка буде описана нижче, не рекомендується:

Особам з явним ожирінням, порушеннями білково-вуглеводного обміну, тим, хто ніколи не займався спортом. Крім того дана методика не підійде тим, хто не готовий дотримуватися режиму тренувань, і людям з явною м'язовою дистрофією.

Якщо Ви не маєте спортивного досвіду, будь ласка, пам'ятайте про три правила:

  1. Суворо дотримуйтеся режиму тренувань: день-вправи, день-відпочинок.
  2. Зростання м'язів неможливе без належного харчування. Більш того - без харчування м'язів результат буде зворотним - перенапруження і ослаблення. Тому після тренувань рекомендується вживати амінокислоти, протеїн або високобілкові продукти, які сприяють м'язовому росту.
  3. Починати необхідно з самих мінімальних навантажень, при яких м'язи не забиваються. Сенс - в поступовому підвищенні тонусу і зростанні м'язів. Кожну вправу робимо по кілька разів, даючи м'язам відпочити перед наступною вправою. Ні в якому разі, відчувши зміцнення м'язів, не переходьте відразу до максимальних навантажень. Кінцева мета - довести кожну вправу до 50 повторень в підході.

Дану методику можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо її схвалив лікуючий лікар. Бувають такі стани організму, при яких фізичні навантаження заборонені.

Вправи для позбавлення від пахової грижі

Всі 4 вправи робляться тільки в лежачому положенні, коли грижа йде всередину кишечника, і випинання на животі немає.

Вправа 1 (Скручування)

Коліном лівої ноги торкаємося ліктя правої руки, потім коліном правої ноги торкаємося ліктя лівої руки.


Вправа 2 (Велосипед)

Лежачи на спині імітуємо ногами їзду на велосипеді.


Вправа 3 (Ножиці)

У положенні лежачи робимо перехресні рухи ногами.


Вправа 4 (Кругові рухи ногами)

Лежачи робимо кругові рухи лівою ногою праворуч-ліворуч, потім ліворуч-праворуч. Потім точно також робимо рухи правою ногою.


Додаткові рекомендації

Слід зазначити, що гімнастика для позбавлення від пахової грижі може бути ефективна на початкових етапах розвитку грижі. Тому не варто плутати відновлюючі вправи і звичайні заняття в тренажерному залі, щоб не нашкодити собі. Особливо корисною дана інформація буде для тих, хто хоче уникнути появи пахової грижі.

Правильне і поступове виконання вправ дозволить розраховувати на позитивний результат.